KARA ŞEHİTLİĞİ’NDE PEYZAJ ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
 
 
Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar Kartal, Ulu Camii İmamı Mehmet Sait Yaz ve Yenişehir Müftüsü Şevket Dilmaç ile birlikte Kara ve Hava Şehitliğini ziyaret edip şehitlerimize dua ettiler.

Sn. Kartal ve beraberindekiler öncelikle Belediyemizin Park Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince peyzaj çalışmaları tamamlanan Hava Şehitliği’ni ziyaret ettiler. Hava Şehitliği’nde belediyemiz ekiplerince tamamlanan peyzaj, bakım-onarım ve yenileme çalışmalarını yerinde incelediler. Hava Şehitliği ziyaretinin ardından Belediyemiz tarafından peyzaj çalışmalarına başlanan Kara Şehitliğini ziyaret ettiler. Kara Şehitliği’nde yürütülen çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldılar.

Kara Şehitliği’nde yapılması planlanan çalışmalar:

Alanda bulunan kurumuş ağaçların, yabani otların temizlenmesi, 10.000 metrekarelik alana toprak serimi ve çim ekimi, sulama sisteminin bakım-onarımı, yeni bitki ve mevsimlik çiçek ekimi, yer döşemelerinin bakım ve onarımı, aydınlatma ve kent donatı elemanlarının yenilenmesi yanı sıra anıt ve mezarların bakım onarım çalışmaları yapılacaktır.