MUAZZAM ESERLERLE ÜÇ KUYULAR’IN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR
 

 

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar KARTAL’ın talimatıyla Üç Kuyular’da hayata geçirilen projelerle mahallenin çehresi değişiyor. Yenişehir Belediyesi’nce Üç Kuyular’da tamamlanmak üzere olan Hamidiye Külliyesi ve Nureddin Mahmud Zengi Parkı ile mahalle sakinleri muazzam eserlere kavuşuyor.

Hamidiye Külliyesi içinde Yatılı Kız Hafızlık ve Kur’an Kursu, Cami, Kuran Anaokulu ve Park yer alıyor. 400 kişilik yatılı Kız Hafızlık ve Kur’an Kursu 10 derslikten oluşuyor, kapalı spor salonu, kütüphanesi, bilgisayar odası, hafız odası ve konferans salonu ile klasik Kur’an Kurslarının dışında modern bir anlayış ile dizayn edildi. 5.000 metrekarelik alana kurulan park ile de alanda yoğun yeşil alan oluşturuluyor.

Nureddin Mahmud Zengi Parkı, gençlerin güvenli bir şekilde kayabileceği kaykay pisti ile fark yaratan parkımızın içerisinde ayrıca futbol ve basketbol sahaları bulunuyor. 18.000 metrekare alana kurulan parkımızda ayrıca vatandaşlarımızın açık havada rahatlıkla spor yapabileceği bisiklet ve yürüyüş parkurları ile çocuklarımız için dört derslikli Kur’an Anaokulu da bulunuyor.

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar Kartal, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla ile birlikte Üç Kuyular’daki yapımı tamamlanmak üzere olan Hamidiye Külliyesi ve Nureddin Mahmud Zengi Parkı’nda yürütülen çalışmaları yerinde inceledi, tamamlanan çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.